2 Haziran 2013 Pazar

Taksim Gezi Parkı

İki gündür Kadıköy ve Taksim de yürüyüşlere katılıyoruz. Halkımızın aslında nasıl bir yürek olduğunu bukadar ayrıştırma çabasına rağmen birbirine düşmediğini gormek cok guzel. Taksimdeki dünden kalan manzaralar içler acısı. Provokatörler insanları birbirine düşürmek icin elinden geleni yapıyor. Ama inadına parkın içi bana üniversitedeki bahar şenliklerimizi hatırlattı.

Taksim'de çektiğim fotograflar aşağıda. İzmir de müdahale cok sertmiş. Kalbim sizle lutfen birbirinizden ayrılmayın, ara sokaklara girmeyin, basmahaneden uzak durun. Canım İzmirim bize gâvur dediler şimdi tekbirlerle sopalarla hınçlarını almaya çalışıyorlar. Kınıyorum hepinizi. Korkma halkından bu kadar yiyorsa konuşarak, ikna ederek çöz sorunları , kaba kuvvetle değil.2 yorum:

  1. en çok İzmir'de saldırırlar tabii, çünkü biliyorlar orada tepkinin çok daha büyük, kalabalığın çok daha fazla olacağını ve bunun ülkenin geri kalanını daha da ateşleyeceğini. yılanın başını eziyorlar akıllarınca. ama biz göreceğimizi gördük artık: BİRLİKTE ÇOK GÜÇLÜYÜZ!!!

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle oyle. Ülke bu haldeyken başbakan neden seyehate çıktı acaba? Suan Kadıköy'de kahve ıcmeye oturduk herkes aksama enerji toplayıp Taksim'e dönmek için hazırlanıyor. Dayan İzmirim dayan haksızlıklara, kesilen odeneginle hizmet vermeye ve bu vahşete. Biz kimleri denize dokmusuz geçmişte bu vahşete de dur demenin yolunu bulucaz.

      Sil